DPMO se 8. května otevře veřejnosti, oslaví tak 125 let tramvajové dopravy v Olomouci

8. května 2024 od 9 do 17 hodin se pro veřejnost otevřou dva areály Dopravního podniku města Olomouce, a.s. Zájemci si budou moci projít tramvajové depo v Koželužské ulici i novou halu tramvajových odstavů v Jeremenkově ulici. Akce se koná při příležitosti 125 let zahájení tramvajového provozu v Olomouci.

1. dubna 2024 uplynulo 125 let od chvíle, kdy do olomouckých ulic vyrazily první tramvaje a začala se psát historie dopravního podniku. „Při příležitosti tohoto jubilea dopravního podniku zveme veřejnost, aby si přišla prohlédnout prostory podniku. K vidění budou samozřejmě také historické vozy, tramvaj č. 16, která se do Olomouce vrátila minulý rok na podzim, nebo olomoucký autobus Tatra T27 ze soukromé sbírky. Mezi oběma areály dopraví návštěvníky naše historická tramvaj 223 s vlečným vozem a ostravský historický autobus Škoda 706 RTO,“ pozval k návštěvě předseda představenstva DPMO, a.s. Ing. Jaroslav Michalík.

“V areálu v Koželužské ulici bude zpřístupněna část depa, kde probíhá těžká údržba tramvají, dále hala údržby autobusů a návštěvníci si budou moci projít také všechna vozidla, která v současnosti vozí cestující v Olomouci, a to jak tramvaje, tak autobusy. V hale tramvajových odstavů v Jeremenkově ulici budou k vidění historická vozidla,  tramvaje a technika údržby tratí,” doplnil místopředseda představenstva DPMO, a.s. Ing. Pavel Zatloukal.

V hale v Jeremenkově ulici bude možnost si prohlédnout nejen historickou tramvaj č. 16, ale také další historické vozy, dorazí SDH z Chválkovic se svou hasičskou stříkačkou ŠKODA 125/154 z roku 1929, tři automobily z 30. let minulého století představí olomoucký sběratel Jaroslav Dolanský. Vše doplní historický olomoucký autobus Tatra T27 sběratele Vítězslava Zezuly z roku 1940.

K dispozici bude prodej upomínkových předmětů DPMO a tematické fotokoutky.  Nejmenší návštěvníci se mohou těšit na skákací hrad, zábavná stanoviště nebo ukázky první pomoci v podání Českého červeného kříže. V obou areálech bude možné zakoupit drobné občerstvení a nápoje.

 

Podrobné informace a jízdní řády historických vozidel jsou k dispozici na: https://www.dpmo.cz/informace-pro-cestujici/aktuality/?id=651

 

 

 

Sdílet

Dopravní podnik města Olomouce, a.s. Dopravní podnik města Olomouce, a.s.

Sídlo společnosti:
Koželužská 563/1, Olomouc
+420 585 533 111

Společnost Dopravní podnik města Olomouce, a.s., IČO 47676639, sídlo Koželužská 563/1, 779 00 Olomouc, je členem koncernu statutárního města Olomouc, kde statutární město Olomouc, IČO 002 99 308, se sídlem Horní náměstí 583, 779 11 Olomouc, vystupuje jako řídící osoba.

Najdete nás také na:

YouTube Instagram Twitter

Copyright © 2024 Dopravní podnik města Olomouce, a.s.

Realizace © WINTERNET s.r.o.