Tramvajovou trať čeká nová soutěž

Nové výběrové řízení vypisuje město na stavbu tramvajové trati na Nových Sadech. Zakázka za necelých 470 milionů korun jde kvůli přerušení v době nouzového stavu znovu do soutěže.

Vypsání nového výběrového řízení odsouhlasila v pondělí Rada města Olomouce. „Záměr jsme důkladně zvážili a došli jsme k závěru, že tuto důležitou investiční akci dokážeme i v nelehké ekonomické situaci realizovat, pokud současně omezíme provozní náklady magistrátu a některé další méně důležité investice,“ konstatoval primátor Mirek Žbánek.

Vedoucí odboru investic Marek Drešr potvrdil, že původní výběrové řízení bylo zrušeno kvůli pandemii ještě před konečným rozhodnutím o výběru dodavatele stavby.

„Velké investice města situace kolem koronavirové pandemie sice pozastavila, ale druhou etapu tramvajové trati na Nových Sadech stále považuji za důležitou,“ uvedl investiční náměstek Martin Major.

Mezi důvody, proč stavbu neodkládat, patří i ten, že v příštím plánovacím období Evropské unie už nebudou tak příznivé podmínky. „To by znamenalo, že případná dotace pro město by byla o několik desítek milionů korun nižší,“ doplnil náměstek Major.

Město chce záměrně investovat i ve složité ekonomické situaci. „Myslíme si stejně jako vláda, že investice jsou jedním z pilířů jak překonat blížící se hospodářskou krizi,“ řekl primátor.

Tramvajová trať od Trnkovy na Schweitzerovu ulici má již dokončenou projektovou dokumentaci. Podle primátora Žbánka je to navíc jedna z položek Plánu udržitelné městské mobility v Olomouci. Pokud vše dobře dopadne, bude znám dodavatel stavby v březnu příštího roku.

Sdílet

Dopravní podnik města Olomouce, a.s. Dopravní podnik města Olomouce, a.s.

Sídlo společnosti:
Koželužská 563/1, Olomouc
+420 585 533 111

Společnost Dopravní podnik města Olomouce, a.s., IČO 47676639, sídlo Koželužská 563/1, 779 00 Olomouc, je členem koncernu statutárního města Olomouc, kde statutární město Olomouc, IČO 002 99 308, se sídlem Horní náměstí 583, 779 11 Olomouc, vystupuje jako řídící osoba.

Najdete nás také na:

YouTube Instagram Twitter

Copyright © 2024 Dopravní podnik města Olomouce, a.s.

Realizace © WINTERNET s.r.o.