Slavnostní otevření rekonstruované měnírny Jih 28.5.2018

Dopravní podnik města Olomouce, a.s. v měsíci květnu dokončil další investiční akci, která zvýší spolehlivost tramvajové dopravy v Olomouci.

Stavba je členěna na 2 objekty, prvním je modernizace stávající trakční měnírny Jih a druhým je pokládka trakčních kabelů na tř. Kosmonautů. Samotná realizace stavby byla poměrně náročná, protože bylo nutné zachování provozu měnírny po celou dobu realizace stavby. Stavební práce byly realizovány v rámci jednotlivých etap s ohledem na zachování tramvajového provozu na tř. Kosmonautů. Tento stavební postup jistě ocenili především cestující, kteří nemuseli využívat náhradní autobusovou dopravu.

V posledních letech, v souvislosti se zvýšenou intenzitou dopravy přes tř. Kosmonautů po rozšíření tramvajové sítě směrem na Nové Sady, vzrostla spotřeba trakční elektrické energie. S takovou energetickou zátěží ovšem při výstavbě měnírny Jih v roce 1997 nebylo počítáno, proto DPMO přistoupil k této modernizaci a rozšíření. Zvýšený výkon měnírny Jih bude zároveň sloužit jako záloha pro napájení úseku přednádraží, čímž se minimalizuje riziko ochromení páteřního uzlu tramvajové dopravy v Olomouci.

Celkové finanční prostředky vynaložené na tuto stavbu jsou ve výši 18 220 878,- Kč bez DPH. Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií z Operačního programu Doprava ve výši 85 % uznatelných nákladů.

Sdílet

Dopravní podnik města Olomouce, a.s. Dopravní podnik města Olomouce, a.s.

Sídlo společnosti:
Koželužská 563/1, Olomouc
+420 585 533 111

Společnost Dopravní podnik města Olomouce, a.s., IČO 47676639, sídlo Koželužská 563/1, 779 00 Olomouc, je členem koncernu statutárního města Olomouc, kde statutární město Olomouc, IČO 002 99 308, se sídlem Horní náměstí 583, 779 11 Olomouc, vystupuje jako řídící osoba.

Najdete nás také na:

YouTube Instagram Twitter

Copyright © 2024 Dopravní podnik města Olomouce, a.s.

Realizace © WINTERNET s.r.o.